damacana su zararları

Diğer tüm canlılar gibi insanlar da günlük olarak su ihtiyacını karşılamalıdır. Ancak su ihtiyacını karşılarken elbette tükettikleri suyun ne derece temiz olduğunun da farkında olmalıdırlar. Özellikle günümüzde su kirliliğinin alarm verecek düzeyde olması neden ile insanlar sağlıklı ve saf su arayışına girmiş durumda ve her tükettikleri suya şüpheyle yaklaşmaktadırlar. Ülkemizde sağlıklı su içmek adına hem evlerde hem de ofis ve işletmelerde damacana su tercih edilmektedir. Peki, herkesin güvendiği damacana sular ne kadar faydalı? Musluktan içtiğimiz su ile arasında ne gibi farklar var bunların incelenmesi gerekir.

Öncelikle sık bir şekilde tüketilen damacanaların yapı maddesine göz atmakta fayda olacaktır. Plastik yani Polikarbon damacana içinde bulunan BPA yani Bisfenol-A maddesi çoğunlukla plastik ambalajlarda, konserve kutularında, meyve uyu kutularında kullanılan bir maddedir. Bu tür maddeler yapı itibarı ile geri dönüşümlüdür ve tekrar tekrar kullanılmaktadır. BPA dediğimiz madde temasta bulunduğu gıdaya geçmeye eğilim gösterir ve ısı artışı var ise bu eğilim oranı da artar. BPA’nın, insan yapısında hormonların salgılanmasından sorumlu olan endokrin sistemini etkilediğine dair pek çok bilimsel araştırma mevcuttur.

Damacana Alırken İki Kere Düşünün

elbistan, afşin, ekinözü, nurhak, göksun, darende su arıtma

Damacananın önceki kullanışı ve bizlere gelene kadar ne türde bir sterilizasyon uygulandığı net değildir. Ancak damacanaların yıkanarak tekrar tekrar, defalarca kullanıldığı biliniyor. Bir damacana 50 defa kullanılabilmektedir. Bu da yıkanıp 50 kez farklı kişilere gittiği anlamına gelmektedir. Buradaki önemli nokta damacananın kullanım miktarı arttıkça plastik yapısının bozulup daha zararlı bir hale gelmesidir.

Damacana temizliği sırasında yüksek ısıda su kullanılıyor ve bu yüksek ısıdaki su BPA maddesini tetikleyerek suya daha fazla geçmesine sebebiyet verebiliyor. Ayrıca bu temizleme işlemi esnasında kullanılan deterjanın da içeriği bilinmemektedir. Durulama esnasında kullanılan deterjanın ne kadarının dışarı atıldığı da ayrı bir soru işaretidir. Damacana su talebinde bulunurken bu gibi önemli etkenlerin hepsini göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.

Damacana Su Masrafından Kurtulabilirsiniz

Damacana su konusunda bir diğer sorun ise zahmetli oluşudur. Sürekli damacana su siparişi vermek, hatta bazen beklenmedik anlarda suyun bitmesi ile mağdur kalmak gibi durumlar da söz konusu olabiliyor. Her bir siparişte ödeme yapmak ve sürekli bir rutin şeklinde bunu tekrarlamak da yorucu olabilmektedir. Damacanaların kullandığınız alanda yer işgal ettiğini de eklemek gerekir. Oysa su arıtma sistemi kullanarak hem evinizde sağlıklı su içmenin keyfini yaşar hem de büyük bir maddi külfetten kurtulmuş olursunuz. Ev ve işyerlerinizde damacana su depolamak yerine su arıtma cihazı sahibi olarak büyük bir sıkıntıdan kendinizi kurtarabilirsiniz. Üstelik günümüzde su arıtma cihazları hem oldukça kullanışlı hem de ekonomik. Üstelik arıtma cihazları konusunda uzman ekip evinize gelerek montajını yapıyor, düzenli bakımları ile cihazınızdan tam performans sağlamanıza da yardımcı oluyor.

20 yıldan beri Elbistan, Afşin, Ekinözü, Nurhak, Göksun ve Darende hesaplı ve sağlıklı su içsin diye her noktaya ulaşmayı Çınar Mağazası olarak görev bildik. Ayrıca Çınar Mağazası, su arıtma cihazı satışı ve filtre bakımı gibi alanlar kapsamındaki konularla ilgili hakim olduğu tüm bölgeye en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemiştir. Konusunda uzman bir kadroya sahip olan Çınar Mağazası, gelişen teknolojik yenilikleri takip ederek ve bu konuda uyum sağlayarak bilinçli bir sorumluluk anlayışıyla hizmet vermektedir. Hemen bize ulaşarak ücretsiz tanıtım talep edebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlığınız için daha fazla geç kalmayın!

ADRES: Güneşli Mah. Emniyet Cad. Kahramanmaraş/ELBİSTAN
TELEFON: +90 505 353 4463

×

Hoşgeldiniz!

Sipariş, bakım, teknik servis taleplerinizi ve sorularınızı WhatsApp'tan bize anında yazabilirsiniz. Hemen temsilcimize tıklayın ve sohbet başlatın.

× WhatsApp İletişim