su arıtma cihazı markaları

Sağlık açısından faydaları görüldükçe artan talebi karşılamak için su arıtma cihazı markaları sayısında artış görülmeye başlandı. İnsan bedeninin %75’i sudan oluşmaktadır. Su insan üzerinde hayati bir değere sahiptir. Sağlıklı ve kaliteli su tüketen bedenler daha zinde ve sağlıklıdır. Değerleri taşımayan sağlıksız suyun içimi vücudun su ihtiyacını karşılamaz. Fizyolojik rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Hatta vücuda zarar bile verebilir. Günümüz şartlarında sağlıklı ve olması gereken değerleri taşıyan suyu bulmak hiç de kolay değil. Devamlı hazır su tüketimi ise ekonomik olarak bütçeyi sarstığından çok tercih edilmez. Bu noktada su arıtma cihazları imdada yetişmektedir. Bir kere alınıp taktırılan su arıtma cihazları ekonomiktir. Aynı zamanda sağlıklı su içimini sağlamaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte orijinal özelliklere sahip çeşitli markaların su arıtma cihazları vardır. Marka ve model sayısı arttıkça seçim zorlaşmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Markaları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

elbistan, afşin, ekinözü, nurhak, göksun, darende su arıtma

Ailesinin, sevdiklerinin ve kendisinin sağlığına önem veren kişiler su artıma cihazı markaları arasında en doğru seçimi yapmak ister. Su artıma cihazı seçerken dikkat edilmesi gereken birçok husus mevcuttur. Bu hususların en başında sertifika gelmektedir. Su arıtma cihazı seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

  • Cihazın bütün elektronik aksamlarında TSE ve CE damgalarının olması gerekir.
  • Su arıtma cihazının arıtma filtreler ve depolamasında tank kullanılır. Filtrelerin ve tankın Uluslararası Sağlık Kuruluşu olan NationalSanitary Foundation tarafından kontrol edilmiş olmalıdır. Kontrol neticesinde insan sağlığına uygun ise onaylamış olması gerekir. Yani su artıma cihazı markaları filtre ve tanklarında NSF onayının olması şarttır.
  • Cihazlardan çıkan suyun sağlığa uygunluğunu Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı kontrol etmektedir. Uygun olanları onaylar. Sağlık Bakanlığının dışında bağımsız derneklerin de bu konuyla ilgilenmektedir. Sağlık Bakanlığının yanı sıra bağımsız derneklerin de onayları olabilir.

Su arıtma cihazları kontrol edildikten sonra yetkili kurum tarafından uygun bulunduysa ıslak imzalı evrak verilir. Hangi marka ve model olursa olsun cihazlarda NSF, CE, TSE, Sağlık Bakanlığının onayladığına dair ıslak imzalı evrak görülmelidir. Bazı markalar yetkili kurumların sadece logolarını sitelerine koyarak müşteriyi kandırmaktadır. Logo değil ıslak imzalı evrak alınmalı yoksa kesinlikle alınmamalıdır.

Su Arıtma Cihazında Olması Gereken Özellikler

Piyasada çok sayıda su arıtma cihazı markaları olduğundan alınmadan önce cihazın özelliklerine ayrıca dikkat edilmelidir.  Arıtma cihazları evde, işyerinde ve diğer yaşam alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Cihazı seçerken bazı özelliklerine dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken özellikler şunlardır:

  • Su arıtma cihazında kaç filtre olduğu suyu daha iyi arıtması bakımından önemlidir. Bundan dolayı filtre sayısı
  • Kasasının kapalı mı yoksa açık mı olduğu
  • Arıtma cihazının pompalı mı yoksa pompasız mı olduğu
  • Sudaki ağır metalleri, kimyasalları ve diğer bütün insan sağlığına zararlı olan maddeleri reverse osmosis arıtır. Cihazda reverse osmosis yani RO sistemine sahip olup olmadığı
  • Kesintilerde su ihtiyacını karşılayabilmesi için su tankının haznesinin geniş olması da önemlidir.

20 yıldan beri Elbistan, Afşin, Ekinözü, Nurhak, Göksun ve Darende hesaplı ve sağlıklı su içsin diye her noktaya ulaşmayı Çınar Mağazası olarak görev bildik. Ayrıca Çınar Mağazası, su arıtma cihazı satışı ve filtre bakımı gibi alanlar kapsamındaki konularla ilgili hakim olduğu tüm bölgeye en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemiştir. Konusunda uzman bir kadroya sahip olan Çınar Mağazası, gelişen teknolojik yenilikleri takip ederek ve bu konuda uyum sağlayarak bilinçli bir sorumluluk anlayışıyla hizmet vermektedir. Hemen bize ulaşarak ücretsiz tanıtım talep edebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlığınız için daha fazla geç kalmayın!

ADRES: Güneşli Mah. Dulkadiroğlu Cad. No: 100/A ELBİSTAN
TELEFON: +90 505 353 4463 MAĞAZA TELEFON: +90 344 415 4463

Bir önceki yazımız olan Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

×

Hoşgeldiniz!

Sipariş, bakım, teknik servis taleplerinizi ve sorularınızı WhatsApp'tan bize anında yazabilirsiniz. Hemen temsilcimize tıklayın ve sohbet başlatın.

× WhatsApp İletişim